7sport.net



коментари
информация


  спорт Вторник, 2 Март 2010  

Свещеник се пуска на Евро 2010 по шахмат

10 лева билетът за световния финал Топалов - Ананд

Католически свещеник ще играе на европейското индивидуално първенство по шахмат в Риека (Хър, 5-19 март). Участието на монсеньор Валерио Пиро бе потвърдено от вестника на католическите епископи в Италия "Авенире".
Пиро отива на европейското с благословията на архиепископа на Неапол кардинал Крешенцио Сепе. Свещеникът вече си е намерил и къде да отседне в Хърватия. Той ще остане в местната католическа семинария.
Шахматът е много популярен сред духовниците, които редовно си уреждат турнири. През Средновековието обаче играта е забранена по предложение на Пиетро Дамиани, който я обявява за греховно занимание.
Междувременно стана ясно, че билетът за финала между Веселин Топалов и Вишванатан Ананд ще бъде 10 лв. Срещата за световната титла в шахмата ще се проведе от 21 април до 10 май във Военния клуб в София. На всяка партия може да присъстват около 250-300 зрители. На балкона на Военния клуб ще има видеостена, на която също ще бъдат излъчвани партиите.
Българската федерация по шахмат вече е осигурила пари за наградния фонд и задължителните такси, остават още 250 000 лв. за допълнителни разходи по организацията. Общият бюджет за финала е около 3 млн. евро. Победителят в мача ще получи 1,2 млн. евро от наградния фонд.

Вашият коментар

  




водещите заглавия
статистика
футбол България
футбол свят
Ванкувър 2010
живот
Обратно горе © 7дни СПОРТ. Издава '7дни СПОРТ'-EООД   |  webmaster