Ректорът на Пловдивския университет проф. Иван Куцаров награждава Летиция Морати
Снимка: Стоян Радков
Летиция Морати стана доктор хонорис кауза на Пловдивския университет
Селекционерът на националния отбор Пламен Марков изненадващо се появи вчера в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски", където кметицата на Милано Летиция Морати бе удостоена с титлата доктор хонорис кауза. Тя е съпруга на италианския бизнесмен Джанмарко Морати, брат на президента на Интер Масимо Морати.
Марков присъства на церемонията заедно с президента на Ботев Димитър Христолов и заместник-шефа на ДАМС Веселин Маргаритов. Г-жа Морати бе наградена лично от ректора проф. Иван Куцаров за заслуги в областта на образованието и културата. Само преди 6 месеца Пловдивският университет удостои с титлата доктор хонорис кауза и треньора на Милан Карло Анчелоти.
Преди това кметът на Пловдив Славчо Атанасов подписа с Летиция Морати договор за сътрудничество между двете общини в областта на икономиката, културата и образованието.
- Договорихме се община Милано да ни предостави безвъзмездно проекта си за видеонаблюдение на града - съобщи Славчо Атанасов.