Капитанът на гостите псува треньора на пловдивчани
Марица победи 2:1 Хасково и го засили към "В" група.
Нервите на гостите нe издържаха и в края на мача стана скандал. При отправянето си към съблекалнята капитанът им Милен Христов напсува треньора на пловдивчани Иван Петров.
Последният едва бе удържан от своите помощници Михаил Ролев и Румен Байрев, преди да нахлуе в съблекалнята на гостите. Марица превъзхождаше през целия мач съперника си и резултатът бе най-малкото, с което Хасково се отърва. Червено-белите обаче първи можеха да отбележат. Пламен Налчаджийски се озова сам срещу Скорчев, но би в него. Веднага след това защитникът на домакините Пламен Крачунов нацели страничната греда с глава. В 15-ата мин упражнението повтори Тодоров.
През второто полувреме Марица продължи да притиска съперника. В 51-ата мин след центриране от фаул Иван Димов откри резултата с удар отблизо. Хасково обаче не се предаде и 5 минути по-късно изравни чрез Емил Николов.
В 75-ата мин друг защитник на жълто-сините донесе успеха на домакините. При заучено изпълнение на фаул Цветан Йотов прати топката в мрежата от границата на пеналта за 2:1.