Берое изпусна да бие Лудогорец

Снимка

Фабио Ешпиньо е надбягал Игор Джоман в момент от мача в Разград снощи
Снимка: Иван Иванов
Юнес Хамза профука дузпа за шампионите, Мапуку, Христов и Бакалов провалиха заралии

Шампионът Лудогорец изостана още повече от ЦСКА в битката за върха, след като завърши у дома 1:1 в екшън мач с Берое. Това бе втори пореден мач без победа за лудогорци, които имат 12 точки, колкото и заралии. На първото място пък ЦСКА вече води с 4 точки.
Явно уморени от епопеята в сряда със Стяуа, шампионите не можаха да наложат волята си за първи път срещу Берое. Нещо повече, гостите от Стара Загора в голяма част от мача бяха по-добрият отбор и ако не бяха пропуските на Мапуку, Христов и Бакалов, Берое можеше дори да стигне до победата.
Зелено-белите откриха резултата чрез Селим Керкар в 22-ата минута, но Александър Барт възстанови равенството през второто полувреме. Още в 7-ата минута пък Юнес Хамза изпусна дузпа за Лудогорец.