Ради Василев: „Славия” се справя добре и без мен
Съдът: БФВолейбол е нелегитимна

1:1 в Битката за Пловдив
"Ботев" и "Локо" не се биха в голямо дерби

Снимка

Дебютантът в Битката за Пловдив Ясин ел Харуби е готов да отхапе носа на Алекс Колев, но да не пусне гол. Таранът на "Ботев" се разписа веднъж, но с феноменални намеси мароканецът спаси точката за своя тим
Снимка: Иво Паунов, наш пратеник
Борба, нерви и пропуски в мача, уникален вратар спаси "черно-белите"

"Ботев" и "Локомотив" завършиха 1:1 в първото дерби на Пловдив за сезона. Двата отбора направиха страхотен мач в "Коматево", напълно в духа на думата дерби, след като имаше всичко - много битка, картони, нерви и голове.
Алекс Колев изведе "жълто-черните" напред в продължението на първото полувреме. Повторенията обаче показаха, че таранът е бил в засада при паса на Мариян Огнянов. В 48-ата минута появилият се на почивката Зоран Балдовалиев изравни за 1:1, след като завърши красива комбинация с Мартин Камбуров. До края на мача "Ботев" пропиля по-чистите положения, след като Алекс Колев на два пъти не можа да преодолее Ясин eл Харуби. Мароканският страж изуми всички с феноменално спасяване с една ръка в 85-ата минута, което съхрани и точката за тима му.
Равенството донесе и първата точка за сезона за "Локомотив" след двете поредни загуби. "Ботев" също е без победа.

Илиян Радков

продължение...

Мапуку на пейката и срещу "Пирин"

Централният нападател на "Берое" Жуниор Мапуку ще остане на пейката и за днешния мач с "Пирин". Таранът, който донесе победата над "Локо" (Пд) в предния кръг, отново няма да бъде сред стартовите 11 заради правилото да играе един българин до 21 години.
Гостите от Благоевград пък ще могат да разчитат на новите си попълнения Еденилсон Бергонси и Александър Якимов, които попаднаха в групата. Последният ще започне от първата минута, а на терена като титуляр за първи път ще излезе и Маркиньос.