Десет от "Ботев" удариха "Черно море" с 2:1
Стоев: Три месеца чакаме крило, може и да не дойде

1:0 в Ловеч
"Берое" спря "Литекс" за върха

"Челси" с втора загуба във ВЛ

Снимка

Шампионът на английската Висша лига "Челси" пак глътна вода, като загуби 1:2 вкъщи от лондонския "Кристъл Палас". Това е втора загуба от 4 кръга за отбора на Моуриньо, който накрая промърмори, че мачът е трябвало да завърши наравно
продължение…
Спас Делев вкара за старозагорци пред малко публика

"Берое" спря "Литекс" за върха насред Ловеч. Старозагорци се наложиха с 1:0 след гол на Спас Делев в 17-ата минута пред малко публика. Халфът на гостите Елиаш да Силва успя да изведе Делев с хубав пас зад гърба на защитата, а крилото със силен шут опъна мрежата зад Баривиера. Двата отбора направиха здрав мач, като показаха, че гонят победата. Момчетата на треньора Петър Хубчев обаче бяха по-дейни на терена и заслужено си тръгнаха с пълния актив от точки. Домакините опитаха с няколко опасни атаки, най-вече дело на Данило Асприля, да застрашат вратата, пазена от Макенджиев, но той спаси всичко. През втората част гостите от Стара Загора също имаха чисти положения да направят разликата по-голяма, но Иван Коконов сбърка отблизо.
След тази победа "Берое" се изкачи на второ място с 13 точки, докато "Литекс" вече е четвърти с 12 точки.

Живко Сребрев

продължение...

"Байерн" гази "Байер" 3:0 с две дузпи

Шампионът на Германия "Байерн" (Мюнхен) отвя с 3:0 вкъщи "Байер" с голове на Томас Мюлер (2) и Ариен Робен. В 26-а мин неудържимият бразилец Дъглас Коста проби отляво и сервира идеална топка за Мюлер, който отблизо откри - 1:0. През второто полувреме реферът Флориан Майер свири 2 дузпи за домакините, които Мюлер (60-ата мин) и Робен (71) реализираха. С 3 победи от 3 мача баварците са начело в класирането.