Чудото „Лудогорец” няма край!

Снимка

Разградчани се радват на гола на Дани Абало
Разградчани с феноменални старт и начало срещу най-великия английски отбор

„Лудогорец” се сбогува по феноменален начин с шансовете си да продължи напред в Шампионската лига. Разградчани сътвориха истинско чудо, стигайки до 2:2 с многократния европейски шампион „Ливърпул”. Изравнителното попадение вкара Георги Терзиев в “Лудогорец-тайм”, както вече са известни в Шампионската лига заключителните минути. Така най-добрият български отбор в последните 4 години събра 4 точки в актива си в своята група. Нещо, което едва ли някой е очаквал при изтеглянето на жребия.
„Лудогорец” има все още шанс да продължи напред в Лига Европа. За целта трябва да победи „Реал” в Мадрид, а „Ливърпул” да удари Базел в последния кръг.
Разградчани удивиха Европа с начина, по който започнаха мача. Още в 3-ата минута Дани Абало откри резултата. След това домакините допуснаха пълен обрат, но намериха сили в заключителните минути да вкарат изравнително попадение чрез Георги Терзиев.
В другата среща „Реал” (Мадрид) победи като гост „Базел” с 1:0. Единственото попадение вкара Кристиано Роналдо.

Симеон Кичуков

продължение...

„Лукойл” прегази „Левски” в Правец

„Лукойл” спечели убедително първото дерби между двата най-добри баскетболни отбора в българското първенство, след като буквално отнесе „Левски” с 91:77. Въпреки че на моменти избраниците на Йовица Арсич бяха доста колебливи и допускаха сините да стопят преднината им, те все пак успяха да се стегнат и да не допуснат изненада.
Спортният директор на „Лукойл Академик” Сашо Везенков обаче не бе доволен от показаното в мача въпреки победата. Той бе категоричен, че не може баскетболистите да губят концентрацията си и на моменти да изпускат резултата.

Вашият коментар...

Осем министри гледаха „Лудогорец” – „Ливърпул”

Нещо невиждано се случи в Шампионската лига на мача „Лудогорец” – „Ливърпул”. За първи път в историята на най-комерсиалния турнир в света 7 действащи министри дойдоха да гледат мач на живо!
Това стана на стадион “Васил Левски”, където се наредиха министрите: на вътрешните работи Веселин Вучков, на финансите Владимир Горанов, на икономиката Божидар Лукарски, на външните работи Даниел Митов, на отбраната Николай Ненчев, на туризма Николета Ангелкова. Експресно от Брюксел пък се прибра, за да хване началния съдийски сигнал, и министърът на спорта Красен Кралев.
На трибуните трябваше да е и президентът на републиката Росен Плевнелиев. В последния момент обаче спешни ангажименти му попречиха да развее шалчето. “Духом съм с лудогорци както всички българи, които държат родния футбол да се развива”, заяви преди мача държавният глава.

Агуеро си вдигна цената с хеттрик срещу "Байерн"

"Челси" унижи "Шалке" с 5:0