Розберг тръгва пръв в Абу Даби

ЦСКА – „Лудогорец” 1:1
Червени картони, ритане и слаб футбол

Снимка

Фабио Ешпиньо и Антон Карачанаков не отстъпват и сантиметър по време на мача вчера, готови дори да плюят един срещу друг
Снимка: Цветомир Димов
Шампионите останаха на 5 точки от върха, Стойчо реве от съдиите

ЦСКА и „Лудогорец” запазиха статуквото на върха в "А" група, след като не излъчиха победител в дербито помежду си - 1:1. Двубоят не се запомни с красиви изпълнения, а с два червени картона - на Мисиджан от гостите и Маркиньос от домакините.
Тунчев откри за ЦСКА в 25-ата минута, а в 37-ата Ешпиньо изравни след хубав удар от фаул. През втората част нямаше нито голове, нито нещо смислено, като ЦСКА запази аванса си от 5 точки на върха. „Лудогорец” показа мъжество, но беше далеч от познатото си ниво. Освен това шампионите имаха и късмет, че не получиха още червени картони.
- Всичко при тях е на високо ниво, те са като „Реал” (Мадрид). През цялото време обаче съдиите ги пазеха - изрева треньорът на "червените" Стойчо Младенов.

Симеон Кичуков

продължение...

„Юнайтед” излъга „Арсенал” с 2:1

„Манчестър Юнайтед” излъга „Арсенал” с 2:1 с общо 2 точни удара към вратата и 38% владеене на топката. В 56-ата минута Антонио Валенсия стреля напосоки, но Киърън Гибс от седнало положение направи нескопосан опит да изчисти и прониза вратата си. А в 85-ата Уейн Руни завърши бърза контра с първия и последен удар в рамките на вратата. „Арсенал” не се възползва от лабилната защита на съперника, а Давид де Хеа спаси няколко положения и бе безпомощен само при мекия удар на Оливие Жиру в 95-ата минута.