Венци Христов разочарова с изявите си срещу Марибор
Цялата атака при дузпата беше проспана

Павел Панов
бивш футболист на Левски

Всички имахме големи надежди, че Левски може да елиминира Марибор. Имаше добри предпоставки това да се случи. Отборът отиде в Словения да не загуби първия мач и постигна поставената цел. Игра много грамотно тактически, много организирано, стоя добре и в защита, и в предни позиции. Освен че не допуснахме гол, реално можехме и да отбележим такъв на два пъти. На Герена мачът също тръгна много добре за нас. След като поведохме в резултата, трябваше да вкараме втори гол до 25-ата минута, когато имахме две възможности. Точно тогава беше ключовият момент в срещата. Ако резултатът беше станал 2:0, със сигурност сега Левски щеше да мисли за мачовете с Абърдийн. След това и в началото на втората част също можеше да отбележим гол и отново не успяхме. И тогава в сила влезе клишето "не вкараш ли, ще ти вкарат". Цялата атака преди дузпата за Марибор беше проспана и при центрирането, и при гредата, и след това при нарушението. Йоргачевич не само запази резултата, като спаси дузпата, но и ни върна психологическото преимущество и отново пропуснахме буквално да си решим всички проблеми в мача с втори гол.
Изравняването стана следствие на поредица от гафове първо в халфовата линия, после десният бек и накрая централните защитници сбъркаха. Видя се и друго - че гостите имат повече опит в такива мачове. Като цяло Левски има големи проблеми в нападение, вижда се, че отборът играе на прилично ниво в защита. Да, допускат се индивидуални грешки, но това е нещо, което се поправя. В атака обаче се разчита на случайността, няма добър основен централен нападател, на когото да се разчита в такива мачове, и около него да има играчи, които да му асистират. Този мач показа къде трябва да работи спортно-техническото ръководство върху изграждането на състава, което явно ще продължи и през сезона. Има и добри неща но има и още много работа, за да се гони целта спечелването на титлата.