Юношите на Левски не се дадоха на словенци

Снимка

Георги Костадинов вкара поредния си гол за Левски
Георги Костадинов пак вкара, отборът с 1:1 срещу Домжале

Левски продължава да е непобеден по време на зимната си подготовка. "Сините" направиха 1:1 с третия в Словения - Домжале. 26-кратните шампиони откриха резултата още във 2-рата минута след гол на Георги Костадинов. В началото на второто полувреме словенците изравниха с красиво попадение на Лукас. Двубоят бе изгледан от собственика на Левски Иво Тонев. Началникът бе в компанията на Георги Иванов и спортния директор на Ботев Георги Марков.
Треньорът на Левски Стойчо Стоев започна с променен състав в сравнение с предишните проверки. Старшията даде шанс от първата минута на Венцислав Христов и младите Димитър Шейтанов, Галин Ташев, Мики Орачев и Атанас Кабов.
Левски започна силно двубоя и поведе. Венци Христов получи пас на границата на наказателното и изведе Георги Костадинов, който стреля в долния ляв ъгъл на вратата и се озова в прегръдките на своите. "Сините" имаха повече инициативата, но положения липсваха и пред двете врати. В 40-ата минута Венци Христов бе изведен от Нар, но бе повален от стража Голубович на границата на наказателното поле. Таранът насочи преди това топката към вратата, но малко преди голлинията защитник на словенците изби. Така бе отсъдено нарушение, а зад топката застана Христов, който стреля силно, но далеч от целта. Още със стартирането на втората част Домжале изравни. Играч в синьо изби на дъгата, но Лукас засече кълбото и го насочи в горния десен ъгъл на резервата Сашо Любенов. След това двамата треньори направиха смени и нивото на игра значително спадна. Левски имаше още няколко шанса да отбележи, но Бедоя и Менголо пропуснаха. Стойчо Стоев не можа да разчита на контузените Краев, близнаците Цоневи, Карнер и Де Ноойер. Това е шеста контрола на "сините" на турска земя, като до момента спечелиха четири от тях. 26-кратните шампиони надвиха казахстанския Тобол (2:0), украинския Александрия (3:2), румънския Поли Тимишоара (2:1) и чешкия Бърно (1:0), като не успяха да победят единствено Виторул (0:0). Утре Левски ще изиграе последната си проверка срещу Спартак Миява.