Снимка

Футболистите на Локо Сф преджапаха локвите в Надежда за място в топ 6
Снимки: Цветомир Димов
Железничарите бият 2:0, Романов и Шехуди качиха столичани в топ 6

Локомотив Сф продължава с възходящото си представяне от началото на сезона. Столичните Железничари победиха с 2:0 Локомотив Пд в мач, който се игра при ужасяващи атмосферни условия. Точни за успеха на тима на Димитър Васев бяха Владислав Романов и Ламжед Шехуди. Около 10-ата минута на мача в Надежда заваля проливен дъжд, който наводни терена и по него се образуваха огромни локви, които допълнително затрудниха 22-мата на терена. На полувремето пък делегатът на БФС Ангел Бончев и съдийската тройка дори коментираха възможността срещата да бъде прекратена. Благодарение на самоотвержената намеса на хора от щаба на Локомотив Сф, както и на малки деца с метли, част от водата бе изтласкана и в крайна сметка срещата се доигра.
Жп дербито започна доста равностойно, като в първите минути гостите имаха лек превес на терена. В 8-ата минута Александър Якимов стреля от воле от 20-ина метра, топката рикошира в гърба на Александър Бранеков и профуча на сантиметри над напречната греда. След изпълнението на последвалия корнер, Дани Кики стреля силно, но неточно. Няколко секунди след това небето над стадиона в Надежда се намръщи, а излелият се проливен дъжд веднага наводни терена, което принуди футболистите да забравят за техничните отигравания и да започнат да изритват топката на посоки в предни позиции. Футболистите на Локомотив Сф по-бързо се адаптираха към тежките климатични условия и успяха да открият резултата. В 13-ата минута Елтон центрира в наказателното поле към Иво Иванов, който стреля с глава. Вратарят на гостите Йордан Господинов успя да избие удара на халфа, но притичалият Владислав Романов с десния крак прати коженото кълбо в мрежата на Локомотив Пд. До края на първите 45 минута почти не се игра футбол, тъй като играчите на двата отбора трудно успяваха да вържат по 2 последователни паса. Единственото положение, което се запомни до края на полувремето, бе тежък удар на Янко Сандански, който за малко можеше да излъже Божидар Митрев, но въпреки рикошета в тялото на бранител, топката излезе в корнер.
След почивката темпото на игра леко се повиши благодарение на отводняването на част от терена. В 57-ата минута Том насочи топката в долния десен ъгъл на Господинов, но стражът на Смърфовете внимаваше и изби. Двайсетина минути по-късно центриране от фаул на Дани Кики доведе до разбъркване в полето на Железничарите, но Янко Сандански не успя да нанесе точен изстрел към вратата на Митрев. Така дойде 80-ата минута, когато Локомотив Сф сложи точка на спора. Даниел Генов се възползва от грешка на Венелин Филипов, пое топката и направи няколко крачки с нея. Коженото кълбо обаче се спря в една от локвите, а Генов продължи напред. Притичалият Ламжед Шехуди обаче покри съотборника си, пое топката, влезе на скорост в наказателното поле и с топовен изстрел под гредата не остави никакви шансове на Господинов. До края на мача на терена преобладаваха предимно единоборствата, а в крайна сметка Железничарите заслужено ликуваха. Благодарение на спечелените три точки Локо Сф се утвърди на шестата позиция във временното класиране с актив от 14 точки.