Серията без победа продължи
Вратар закопа ЦСКА на „Тича”

Лудогорец взе нов вратар

Снимка

Канадският национал Милан Борян (в средата) подписа вчера с Лудогорец и ще играе с Ливърпул на „Анфийлд”. 26-годишният вратар пристигна при шампионите по спешност заради контузията на Иван Чворович. Борян парафира за 1 година и направи първа тренировка.
На снимката: Изпълнителният директор Ангел Петричев и треньорът Георги Дерменджиев представят новия вратар
Снимка: Цветомир Димов
продължение…
Дивиш сбърка и Черно море направи 1:1 с армейците вкъщи

Черната серия на ЦСКА във Варна продължи. Армейците стигнаха само до 1:1 при гостуването си на Черно море и така вече 6 години и половина нямат победа край морето. Отборът на Стойчо Младенов може да съжалява повече за крайния резултат, след като до самия край водеше с 1:0. Кошмарна грешка на вратаря Якуб Дивиш позволи на Черно море да изравни.
Още в началото на първото полувреме топката срещна ръката на Тончи Кукоч, но Никола Попов остана безмълвен. След това хърватският защитник изчисти топката от голлинията. Бразилецът Жуан Фелипе откри резултата в 32-ата минута след страхотен удар от 30 метра. В 84-ата минута Дивиш се размина с топката, а Живко Петков вкара в опразнената врата за 1:1.
Армейците загубиха 2 точки и вече имат само 2 аванс пред преследвачите си Берое и Лудогорец, които делят второто място.

Недко Петров

продължение...

Ливърпул се изложи срещу Вила

Ливърпул падна с 0:1 от Астън Вила в мач от 4-ия кръг на Висшата лига. Дни преди срещата с Лудогорец от Шампионската лига червените бяха трагични и не направиха нищо срещу Вила. Гостите поведоха още в 9-ата минута с гол на Гейбриъл Агбонлахор след меле в наказателното поле. След това Ливърпул се опита да натисне, но атаките на червените бяха бавни, без почти никаква идея, а защитата на Вила с лекота се справи. Без контузения Даниел Стъридж червените не стигнаха до нищо опасно и даже нямаха точен удар от 10-ата минута до края на мача