Тайсън Фюри: Щях да съм мъртъв, ако не беше боксът

В мач с много напрежение и малко футбол
ЦСКА разкова Левски 2:0

Снимка

Владимир Гаджев спечели битката в средата на терена срещу Сънди, но на таблото резултатът бе 2:0 в полза на ЦСКА
Снимка: Цветомир Димов
Карачанаков и Буш донесоха пета поредна победа на армейците в дербито

ЦСКА постигна безпрецедентна пета поредна победа над Левски. Антон Карачанаков и Серджиу Буш вкараха попаденията за крайното 2:0. Карачанаков се разписа от пряк свободен удар в 47-ата минута, а 8 по-късно Буш покачи с глава.
Първата част бе абсолютно безинтересна, а през втората, освен двата гола, 8000 зрители видяха и два червени картона. В 64-ата минута Маркиньос бе изгонен за втори жълт картон, а треньорът на армейците Стойчо Младенов бе изпратен на трибуните заради бурните си протести към съдията Георги Йорданов. В 83-ата минута крилото на Левски Луис Педро също видя червения цвят на картона след глупаво нарушение. Сините създадоха едва няколко голови положения за цял мач, като най-чистото бе още в първата минута след удар с глава на Аймен Белаид. След това, въпреки териториалния си превес, левскарите не успяха да стигнат до нищо повече от няколко далечни удара към вратата на ЦСКА.