Снимка

Футболистите на Лудогорец са подивели от кеф след гола на Вандерсон
Снимка: Иво Паунов
Най-щурият мач на български отбор в историята хвърли страната в делириум

Велик, феноменален, героичен, български Лудогорец е в групите на Шампионската лига! Родният шампион извърши геройството на века, отстранявайки Стяуа след изпълнение на дузпи. В тях Лудогорец беше без вратар след изгонването на Владо Стоянов в 119-ата минута. Но за сметка на това имаше уникален Моци. Централният бранител на Лудогорец спаси две дузпи на сънародниците си и хвърли България във футболен транс!
В 120-те минути Лудогорец бе господарят на мача. Кой ли обаче не се изреди да пропуска пред вратата на румънците! Мисиджан и Марселиньо го направиха дори сами пред мрежата. Все пак в 90-ата минута Вандерсон вкара феноменален гол. След изпълнение на корнер от Ешпиньо румънците избиха топката, но от 20-ина метра бразилецът с фамозен удар от воле прати топката в ъгъла – 1:0 за Лудогорец.